آشنایی با اقامتگاه ارزمان

میان کوه های سربه فلک کشیده و در زیر آسمان پاک نیلگون استان تهران، سمنان و مازندران شهرستانی است به نام فیروزکوه. فیروزکوه دارای دو بخش مرکزی و ارجمند است. بخش ارجمند با مرکزیت شهر ارجمند می باشد. شهر فیروزکوه بعنوان مهد توسعه بوم گردی استان تهران بر طبق اسناد بالا دستی کشور و چشم انداز توسعه استان تهران شناخته می شود. شهر ارجمند که همچنان بافت سنتی و روستا گونه خود را حفظ نموده، در تمامی فصول سال زیبایی های خاص خود را دارد. اقامت در این شهر پر از سکوت، آرامش و زیبایی و بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر و روستاهای اطراف، یک سفر رویایی را برای شما رقم خواهد زد. اقامتگاه ارزمان بعنوان اولین اقامتگاه سنتی ارجمند با ارائه فضایی سنتی و دلنشین و سرو غذاهای محلی بهترین لحظات را برای شما رقم می زند. 

قبل
بعدی

درباره اقامتگاه

بعد از طی کردن مسیر رسیدن به این منطقه، اقامت و ماندن چند روزه در چنین فضای دلپذیری جذابیت دارد. در اقامتگاه سنتی ارزمان در شهر ارجمند، اتاق هایی سنتی طراحی شده تا مسافران و گردشگران خستگی خود را در کنند و بتوانند از این فضای دلپذیر بیشتر استفاده کنند. با دریافت یک اتاق از اقامتگاه سنتی ارزمان، شما و خانواده تان انرژی دوباره می گیرید تا مناظر بیشتری از این منطقه بکر کوهستانی را دیدن نمایید. غذاهای محلی در کنار فضایی پر از سکوت، آرامش و زیبایی در این اقامتگاه به شما عرضه خواهد شد. ضمن اینکه با اقامت در اقامتگاه ارزمان بجز روستای سله بن و دریاچه سد نمرود ، در شهر ارجمند و اطراف آن می توانید از جاذبه های گردشگری مانند امامزاده دوازده تن ، روستای لزور و دریاچه سیاهرود دیدن کنید.

موقعیت جغرافیایی اقامتگاه ارزمان

اقامتگاه سنتی ارزمان در شهر ارجمند فیروزکوه قرار دارد. برای رسیدن به این شهر باید از جاده فیروزکوه از تهران حرکت کنید. در فاصله حدودا 10 کیلومتری فیروزکوه بعد از پمپ بنزین نمرود به سمت تهران دور بزنید. بلافاصله یک جاده فرعی (دو راهی لاسم) می بینید که با طی حدود 20 کیلومتر در یک جاده آسفالت به شهر ارجمند و اقامتگاه سنتی ارزمان می رسید.

امکانات و خدمات قابل ارائه

از جمله امکانات و خدماتی اقامتگاه ارزمان می توان به پارکینگ غیر مسقف، راهنمای تور مجرب، رستوران و غذای محلی، پرسنل مسلط به زبان، باربیکیو، سرویس خواب شامل پتو و تشک، سیستم گرمایش از کف اشاره نمود. در صورت تمایل مسافران گرامی می توانند از غذاهای محلی شامل ته چین گوشت، کباب تابه ای، کتلت و… سفارش دهند و میل نمایند. اقامتگاه سنتی ارزمان برنامه های مفرح و هیجان انگیزب را در صورت تمایل مسافران برگزار می کند.

نکات برجسته اقامتگاه

  • آب و هوای تمیز
  • دسترسی آسان و ایمن از طریق جاده آسفالت
  • نزدیکی به تهران
  • سکوت بی نظیر منطقه
  • نزدیکی به جاذبه های گردشگری و شهرستان فیروزکوه

فاصله اقامتگاه تا جاذبه ها و شهرها

  • فاصله تا سد نمرود : 10 کیلومتر
  • فاصله تا سد لزور : 15 کیلومتر
  • فاصله تا روستای ورسخواران : 5 کیلومتر
  • فاصله تا فیروزکوه : 35 کیلومتر

برای رزرو اتاق در اقامتگاه ارزمان واقع در شهر زیبای ارجمند کلیک کنید